Karakoç: "Asıl beka meselesi bu"

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı, Şair ve Mütefekkir Sezai Karakoç, yerel seçimlerle ilgili açıklama yaptı. Parti olarak teşkilatlanma şartlarını yerine getiremediği için seçimlere katılamadıklarını belirten Karakoç, İstanbul ve Eskişehir adaylarına destek isterken çarpıcı tespitlerde bulundu: İslâm ülkeleri, altmış yıldır söylediğimiz üzere, birliklerini kurmadıkları için, bugün, bu tehlikeyle karşı karşıyadırlar. Asıl "beka sorunu" budur.

Karakoç:

YüceDiriliş Partisi Genel BaşkanıA. Sezai Karakoç, yerel seçimlerde adayları içindestek istedi. Karakoç yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Ülkemiz yeni bir seçime giriyor. Hayırlı olsun.

Biz, parti olarak, seçime, girme şartları sebebiylekatılamıyoruz. Ancak, partimizden ayrılıp bağımsız olarakseçime girecek olan arkadaşımız Lütfü Yılmaz, İstanbul'dan, veErcan Tortop arkadaşımız Eskişehir'den,büyük şehir belediye başkanlıklarına aday olduklarından kendilerinehalkımızın bu seçimdeoy vermesini istiyor,umuyor ve bekliyoruz.

Seçim, yerel seçimdir düşüncesiyle oy vermek, kendi başınayeterli olmaz. Toplumla ilgili olaylarda birbirine sımsıkıbağlılık vardır. Bugünü tarihten soyutlayamayız. Olayları sadece akıl ve mantık veya toplumun bugünü açısından değerlendiremeyiz. Olayları tarihî akışı içinde anlamlandırmalı ve hiçbir olayı tek başına düşünmemeliyiz.

Ülkemizin ve milletimizin geleceğini güven altına almak bütün hareketlerinizin temel amacı olmalıdır.

Geleceğimizin güvenliğini sağlama düşünülmeden yapılacak bütün işler risk altında olacaktır. Tarihten misalleri çoktur ve ibret vericidir.

Bir örnek:Osmanlı Devleti, son zamanında, ülkenin birçok yerini demiryolları ile donattı. O zor zamanlarda sıkıntılara katlanarak bu hizmetleri yaptı. Ancak devlet yıkılınca bu demiryollarının çoğu elimizden çıktı, bir kısmı da yabancıların oldu.

Ülkemizi imar etmeliyiz. Şüphesiz bu bizim görevimizdir. Ancak geleceğimizi garantilemeden yapacağımız imarlar, Allah göstermesin, hele birde bu hizmetlerin uluslararasışirketlere yaptırıldığı da göz önünde tutulursa acıklı bir sonuçla karşılaşabiliriz.

Demek ki, herşey, her çaba dönüp dolaşıp ülkenin geleceğinin sağlanmasına dayanıyor. O olmazsa, bütün emekler boşa gidebilir.

Bunun için, ülkenin geleceği herzaman birinci gündemdir. İsterse seçim yerel seçim olsun.

Bu seçimde de oy verirken geleceğimizin güvenliği açısından hareket etmeliyiz.

Ne yazık ki, muhalefetiyle iktidarıyla seçime giren partiler, daha çok, bugüne odaklanmışlardır.Tarihî olayları unutup, ulus devlet olmanın zaaflarını hesaba katmadan, sanki gelecek tam güven altındaymış gibi hareket ediyorlar. Oysa, çağımızda, ulus devletlerin güvenliği oldukça zayıflamıştır. Belli ve büyük bir güce ermemiş devletler, ülkeler tâbi olmaya mahkûm gibi görünüyor.

Bugün, ABD, Rusya, Çin, Hindistan ve Avrupa Birliği dışındaki devletler, heran istilâya, saldırıya, baskıya, ekonomik-siyasi ve hatta silâhlı müdahelelere mâruz kalabilir. Örnekleri ortadadır.

İslâm ülkeleri, altmış yıldır söylediğimiz üzere, birliklerini kurmadıkları için, bugün, bu tehlikeyle karşı karşıyadırlar. Asıl "beka sorunu" budur.

Mısır, Pâkistan, İran,Suudi Arabistan ve benzerleri irili ufaklı İslâm ülkelerinin herbiri, bir batı ülkesi veya doğu ülkesiile ilişki kurarakayakta kalacağını sanıyor. Heyhat ki bu bir seraptır.

Ülkemizde, ne yazık ki, bu durumun dışında değildir.

Onun için, diyoruz ki,bu seçimde muhalefetiyle iktidarıyla seçime giren partilere oy verirseniz, âdeta geçmişe, bir"son"a oy vermiş olacaksınız. Oysa geleceğe oy vermek istiyorsanız, "Diriliş"e oy vermeniz gerekir.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan adayı Lütfü Yılmaz'a ve Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi Başkan adayı Ercan Tortop'a oy verirseniz, bir "son"a değil, bir "başlangıc"a oy vermiş olacaksınız.

Yani geleceğe, dirilişe...

Selâmlar ve Başarılar.

Yüce Diriliş Partisi Genel BaşkanıA.Sezai Karakoç

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık